Празникът на Монтана започна с тържествена литургия, отслужена от Видинския митрополит Пахомий в храм „Свети Дух“.
След това се проведе пъстро шествие по централните улици, където дядо Пахомий отслужи благослов за жителите и гостите на града.
„Монтана посреща празника си с оптимизъм. В този град живеят можещи хора, които не се предават и заради това днес Монтана е не само географски, но и икономически център на Северозапада. Посрещаме гости от 17 държави и вярвам, че всички заедно ще им покажем Монтана такава, каквато я виждаме ние, които избрахме да останем и да създаваме бъдеще тук“, каза кметът Златко Живков.
Днес предстои тържествена сесия, на която хирургът д-р Красимир Каменов официално ще бъде обявен за „Почетен гражданин на Монтана“.










