На 2 септември 2025 г., в открито заседание, Окръжен съд – Монтана потвърди най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 52-годишния Л. К. Р. от с. Трайково, община Лом. Той е обвиняем за закана с убийство на собствената си майка, извършена в условията на домашно насилие.
Според материалите по делото, в периода 22 – 23 юли 2025 г. Л. К. Р. се е заканил с убийство на майка си. Деянието е извършено само дни след като е изтърпял наказание от 6 месеца „лишаване от свобода“ за упражнена принуда, придружена със заплаха – отново спрямо нея.
Районен съд – Лом вече бе уважил искането на прокуратурата за задържането му, а жалбата на обвиняемия и последвалата му молба за по-лека мярка бяха отхвърлени. В залата защитата твърдеше, че случаят се свежда до „влошени семейни отношения“ и че Л. К. Р. не е отправял заплахи.
Магистратите обаче приеха, че няма промяна в обстоятелствата и подчертаха, че съществува реална опасност обвиняемият да се укрие или да извърши друго престъпление. Според тях е налице последователност и тенденциозност в действията му спрямо неговата майка.
Определението на Окръжен съд – Монтана е окончателно и не подлежи на обжалване.










