Атмосферното налягане през днешното денонощие ще се повиши, но въпреки това ще остане по-ниско от характерното за месеца. Страната остава под влияние на влажна и нестабилна въздушна маса, която ще поддържа облаци и валежи почти навсякъде.
През целия ден ще бъде облачно, като на много места ще паднат дъждове, значителни по количество основно в планинските райони на Западна и Централна България. В югоизточните части на страната валежите временно ще се усилват и ще бъдат придружени от гръмотевици, а на отделни места са възможни и краткотрайни поройни количества.
В област Монтана денят ще започне с плътна облачност, която ще се задържи през целия ден. На много места ще превалява слаб до умерен дъжд, като по-осезаеми валежи се очакват в планинските райони около Чипровци, Берковица и Вършец.
По високите части на Стара планина над 1500 метра валежите ще преминават в мокър сняг, което може да създаде хлъзгави и труднопроходими участъци. През целия ден ще духа умерен североизточен вятър, който в следобедните часове ще се усилва и ще понижава допълнително усещането за студ. Температурите в Монтана ще се движат около 6° минимална и 8–9° максимална.
Вятърът в източните райони на страната ще бъде по-силен, като на моменти поривите ще достигат интензивност, която ще създава условия за дискомфорт. Минималните температури за страната ще бъдат между 5° и 10°, а максималните – между 7° и 12°, за София около 7°.
В планините времето остава облачно и дъждовно, а над 1500–1700 метра – снежно. Най-значителни валежи ще има в Западна Стара планина и Рило-Родопската област, а в Странджа се очакват по-интензивни валежи и гръмотевици.
По Черноморието ще бъде облачно и дъждовно, с умерен, а по северното крайбрежие и временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури там ще бъдат 14–15°, приблизително колкото е и температурата на морската вода.
Вълнението ще бъде около 4 бала, а условията за разходки по брега ще бъдат неблагоприятни.











