Нагла кражба разбуни село Дъбова махала през последните седмици. За периода от 4 юли до 9 септември неизвестен тогава извършител системно прониквал в необитаем имот в селото и накрая задигнал ценни вещи от стопанска постройка.
Оттам изчезнали мотоциклет „ИЖ-Юпитер 5“ и две медни пръскачки.
След сигнал до полицията в Брусарци ченгетата влезли в действие и по „горещи следи“ установили крадеца – 23-годишен криминално проявен мъж от село Княжева махала.
Апашът бил доведен в участъка, където направил пълни самопризнания. Оказало се, че задигнатите вещи вече са продадени в пункт за черни и цветни метали в Лом. Въпреки това полицаите успели да открият мотоциклета и човека, който го е купил.
Извършителят е задържан за 24 часа в РУ – Лом, а работата по случая продължава в Участък – Брусарци.










