• Защита на авторско съдържание
  • Реклама
  • Вход
Montana Live TV
Независим Сайт
  • Новините днес0
  • Монтана
    • Институции
    • Спорт
    • Бизнес
    • Кино и Театър
    • Здравеопазване
    • Развлечения
  • Регион
  • Национални
    • Актуална пътна обстановка
  • Крими
  • Избори
    • Избори за народно събрание 2023
    • Местни избори 2023
  • Любопитно
    • Интернет
    • Стил и красота
    • Хороскоп
  • Спорт
  • Видео
  • На живоLive
Няма резултат
View All Result
Новините Монтана
  • Новините днес0
  • Монтана
  • Регион
  • Национални
  • Крими
  • Избори
  • Любопитно
  • Спорт
  • Видео
  • На живо

Резултати от специализираната полицейска операция в област Монтана

от Montana Live AI
14.11.2024
Чете се за:1 мин.
A A
Share on FacebookShare on X

Специализираната полицейска операция за противодействие на конвенционалната престъпност, опазване на обществения ред и осигуряване на полицейско присъствие в отдалечените и уязвими райони е проведена в област Монтана на 13 ноември т.г. В операцията са участвали служители на ЗЖУ-Монтана и ДГС Монтана.
Извършени са проверки на 203 МПС, 267 човека, 26 лица от криминален контингент и 23 техни сборища, 7 търговски обекта, 5 питейни и увеселителни заведения, 4 пункта за изкупуване на черни и цветни метали, 3 заложни къщи, автоморга и сервиз. Съставени са 16 акта за установени административни нарушения и 15 предупредителни протокола и разпореждания по Закона за МВР. Разкрити са 18 престъпления.

Разкрити престъпления на територията на РУ Монтана

– Служители на Участък Чипровци са установили 23-годишен жител на град Видин, изнудвал за пари жителка на населено място на територията на община Чипровци. Потърпевшата, на 35 г., получила през октомври т.г. покана за приятелство във фейсбук от мъж, представил се за Георги, който по време на кореспонденцията им я накарал да му изпрати свои снимки без дрехи. От този момент жената била изнудвана да превежда на мъжа пари под заплахата, че снимките ще бъдат разпространи в социалните мрежи. Потърпевшата изпратила по банков път на изнудвача си парична сума в размер на 800 лв. Предстои материалите по случая да бъдат изпратени на Районна прокуратура – град Монтана.

– Разкрита е 64-годишна жителка на село Железна, извършвала кражби на хранителни продукти от частен дом в селото, на стойност 100 лв.

– Два кубика незаконно добити дърва за огрев са открити в частен имот в село Габровница. На нарушителката е съставен акт от служители на ТП ДГС Монтана.

Разкрити престъпления на територията на РУ Лом

– Наркотични вещества и незаконно притежавани боеприпаси са иззети лек автомобил след оказана съпротива от водача му в град Лом. Нарушителят е задържан за 24 часа. На 13.11.2024 г. около 23,45 ч. на ул. “Славянска” в крайдунавския град автопатрул на РУ Лом извършил проверка на спрял лек автомобил „Фолксваген Голф“ с монтанска регистрация, с работещ на място двигател. При издадените полицейски разпореждания водачът не се подчинил и опитал да потегли с автомобила, при което повлякъл единия служител от патрула и оказал съпротива при последвалото му задържане. При извършената допълнителна проверка е установено, че нарушителят е 23-годишен криминално проявен от село Василовци, община Брусарци. При направеното претърсване от лекия автомобил са иззети 3 пликчета, тип „спейс бек“, съдържащи 2,89 грама суха зелена тревна маса, реагирала при полеви наркотест на амфетамин. От голфа са иззети още 34 различни по вид ловни патрони, без надлежно разрешително. По случая в РУ Лом е образувано досъдебно производство.

– Служители на РУ Лом са разкрили непълнолетно момиче, извършило кражба на пари от частен дом в село Комощица, община Якимово. Сигналът за престъплението постъпил в РУ Лом на 02.11.2024 г. Ломска жителка на 41 г. съобщила, че от жилището й била извършена кражба на сумата от 1 350 лв. При проведените оперативно-издирвателни мероприятия криминалистите установили извършителката – 17-годишно момиче от село Комощица, което възстановило част от откраднатата сума. Материалите по случая ще бъдат изпратени на прокуратурата с мнение за налагане на възпитателна мярка от МКБППМН.

– Служители на РУ Лом установили по „горещи“ следи непълнолетен, извършил кражба на парфюм от търговски обект в крайдунавския град. Сигналът за кражбата постъпил в РУ Лом на 13.11.2024 г. от охранител в магазина. При проведените оперативно-издирвателни мероприятия служителите открили извършителя – 16-годишен от град Лом. Той дал подробни обяснения и възстановил нанесената щета. Материалите по случая ще бъдат изпратени на прокуратурата с мнение за налагане на възпитателна мярка от МКБППМН.

– 72 литра домашна ракия без надлежно разрешително е иззета от частен имот в село Долни Цибър, община Вълчедръм. По случая са уведомени митническите органи. При извършеното измерване на течността с уред е установено наличие от 53,6% алкохол. Незаконният алкохол е иззет от митническите органи. По случая е изготвен констативен протокол, снето е сведение от нарушителя и образувана преписка.

– Съхранение на незаконно добити дърва за огрев е установено в 3 частни имота в селата Медковец, Комощица и Крива бара. Иззети са общо 8,5 куб.метра дървесина, без документи за произход. На нарушителите са съставени актове по Закона за горите.

Разкрити престъпления на територията на РУ Берковица

– 7 куб.метра дърва за огрев без необходимите документи за произход са открити в частни имоти в град Берковица и село Замфирово. 2 куб.м. дърва за огрев от вида “топола” и “елша” са намерени на частен адрес в квартал „Раковица, а 5 куб.м. прясно отрязани дърва от вида “акация”, с дължина между 3 и 6 метра, са открити в товарен камион „ГАЗ 66“ в стопански двор в с. Замфирово. По случаите са образувани преписка и досъдебно производство.

Разкрити престъпления на територията на РУ Вършец

– 5 куб.метра дърва за огрев от видовете “габър”, “акация”, “слива” и “дъб”, без контролна горска марка и превозен билет, са установени в 4 частни имота в квартал „Изток“ в град Вършец. На притежателите са съставени актове по Закона за горите. Дървесината е оставена с разписка на отговорно пазене в имотите. Работата по случаите продължава.

– Незаконно присъединяване към водопроводната мрежа е установено в имота на 52-годишен жител в кв. „Изток“ в град Вършец. Проверката е извършена от екипи на РУ Вършец и ВиК Монтана. По случая е образувана преписка по чл. 234в, ал. 1 от НК, материалите по която ще бъдат докладвани на Районна прокуратура – град Монтана.

Пишете ни Facebook група Facebook страница YouTube канал
Ако искате да ни подкрепите, можете да направите дарение през PayPal
PayPal
Предишна

Жената, нарязана с макетен нож: Мъжът ми е грижовен съпруг и баща, направи го в момент на афект

Следваща

Бабикян: Борисов го е страх само от Пеевски

Прочетете още

Две деца заловени да управляват МПС без регистрация в Монтанско

от Montana Live AI
20.07.2026

Полицаи заловиха 12-годишен да кара мотоциклет в село Винище и 14-годишен да управлява АТВ в...

33-годишен мъж е задържан за домашно насилие в Монтана

от Montana Live AI
08.07.2026

Мъж на 33 години е задържан в Монтана след сигнал за домашно насилие над съпругата...

33-годишен мъж е задържан в Монтана за домашно насилие над съпругата си

от Montana Live AI
08.07.2026

Мъж на 33 години е задържан за 24 часа в ареста на Районното управление в...

Мъж от Монтана е задържан за домашно насилие над съпругата си

от Montana Live AI
08.07.2026

Полицията в Монтана задържа 33-годишен мъж за домашно насилие над съпругата му. Сигналът е подаден...

Покажи още
Следваща
Бабикян: Борисов го е страх само от Пеевски

Бабикян: Борисов го е страх само от Пеевски

Експерт: Медът в България изчезва?

Жената на Димо Алексиев в шок след ареста му

Жената на Димо Алексиев в шок след ареста му


Чистота на въздуха в Монтана Добро
PM2.5
0,6 µg/m³
PM10
0,9 µg/m³
Обновено: 21.07.2026 20:03 • Източници в радиус: 6
Виж картата на сензорите (Sensor.Community)

Последни новини

Втора обработка срещу комари ще се проведе в Монтана на 6 юли

20.07.2026

Паметник на протойерей Йордан Попов открит в Монтана

20.07.2026

Две деца заловени да управляват МПС без регистрация в Монтанско

20.07.2026
  • Синът на кмета на Монтана влиза в новия сезон на „Ергенът: Любов в рая“

    Синът на кмета на Монтана влиза в новия сезон на „Ергенът: Любов в рая“

    5567 споделяния
    Споделяне 2227 Tweet 1392
  • Трагедия! Пребиха до смърт млад мъж в Пъстренците

    3730 споделяния
    Споделяне 1492 Tweet 933
  • Нова заповед регулира движението на тежкотоварни автомобили през прохода Петрохан

    2768 споделяния
    Споделяне 1107 Tweet 692
  • Тъжна вест разтърси Монтана: почина обичан лекар и човек

    2709 споделяния
    Споделяне 1084 Tweet 677
  • Извънредно! Светлин Сретениев е приет в болница

    2659 споделяния
    Споделяне 1064 Tweet 665

Новините Монтана

Montana Live TV е независима регионална информационна медия, която отразява новини, спорт, култура и обществен живот от област Монтана и Северозападна България.

Новините Монтана
Контакти

гр. Монтана, България

Редакция: [email protected]
Реклама: [email protected]
Сигнали: [email protected]

Политики
  • Политика за поверителност
  • Бисквитки
  • Общи условия
  • Рекламна политика
  • Нашият кодекс
  • Реклама

© 2026 Montana Live TV - е независима медия.
Всички права запазени.

Welcome Back!

Login to your account below

Забравена парола?

Вземете вашата парола

Моля, въведете вашето потребителско име или имейл адрес, за да нулирате паролата си.

Вход
Montana Live TV
Няма резултат
View All Result
  • Условия за ползване
  • Политика за използване на бисквитки
  • Защита на авторско съдържание
  • Рекламна политика
  • Нашият кодекс
  • Реклама
  • За контакт
  • На живо