Трима жители на село Сталийска махала бяха задържани след като извършиха побой над възрастно семейство от същото село. Инцидентът се е случил на 20 март 2025 г., когато в 07:00 ч. е подаден сигнал на тел. 112 от 67-годишната жена на пострадалото семейство. Тя съобщила, че около 02:00 ч. през нощта в дома им били нанесени побой върху нея и съпруга й, който е на 64 години.
След извършеното нападение, пострадалите са настанени в МБАЛ Лом с средни телесни повреди, но без опасност за живота. Служители на РУ Лом незабавно започнали разследване и извършили оглед на местопроизшествието. Оперативно-издирвателните действия довели до установяването на трима мъже от същото село на възраст 20, 24 и 25 години, които направили самопризнания.
По информация на разследващите, нападението е извършено по хулигански подбуди и под влияние на алкохол. Двама от извършителите са задържани за 24 часа. В момента се събират доказателства и се снемат показания от свидетели. По случая е образувано досъдебно производство за нанесен побой по чл. 129, ал. 1 от Наказателния кодекс.