Отборът на Монтана стартира обещаващо плейофната серия в efbet Супер Волей, но допусна обрат при гостуването си снощи на Левски София и отстъпи с 1:3 (25:18, 20:25, 18:25, 22:25) в първия четвъртфинален двубой.
Възпитаниците на Даниел Пеев показаха отлична игра в първия гейм, който спечелиха убедително с 25:18. Монтана наложи високо темпо, стабилна блокада и ефективност в атака, с което изненада шампионите в тяхната зала.
След силното начало обаче последва спад в играта на гостите. От Левски София постепенно повишиха нивото си и се възползваха от грешките на Монтана, за да обърнат развоя на срещата.
Въпреки загубата, Монтана показа, че може да бъде равностоен съперник, особено в началните фази на двубоя. Липсата на полския диагонал Кристиян Валчак също оказа влияние върху представянето на отбора.
Реваншът е на 24 март от 18:00 часа в Монтана, където тимът ще търси задължителен успех, за да изравни серията и да запази шансовете си за класиране на полуфинал.
Серията се играе до две победи, което означава, че предстоящият двубой ще бъде решаващ за амбициите на Монтана в плейофите.











