Драматичният театър „Кръстьо Пишурка“ при Народно читалище „Постоянство 1856“ в Лом спечели две престижни награди от първото издание на Националния фестивал на любителските театри „Театър без диплома“ в Костинброд.
Театралната трупа бе отличена с голямата награда на фестивала „Златен петел“, както и с наградата на публиката за мюзикъла „Службогонци“ по Иван Вазов, с режисьор Николай Априлов.
Във фестивала участваха любителски театрални състави от цялата страна, а изпълненията им бяха оценявани от жури с председател Богдана Костуркова, театровед и драматург в Сатиричен театър „Алеко Константинов“, заедно с режисьора Милена Анева и актрисата Латинка Петрова. От читалището определят успеха като признание за труда на трупата и за културната общност към 170-годишното Народно читалище „Постоянство 1856“.











