ПФК Монтана изненадващо обяви раздяла с нападателя Николай Ганчев, само няколко седмици след като подписа договор с клуба. 25-годишният футболист бе привлечен от Марек Дупница в края на юни и подписа контракт за една година.
Ганчев започна като титуляр при гостуването на Левски в първия кръг от новия сезон в efbet Лига, но остана на терена едва до 52-рата минута при тежката загуба с 0:5. Четири дни по-късно той и клубът разтрогнаха договора си по взаимно съгласие.
От ръководството на Монтана благодариха на нападателя за професионалното му отношение по време на тренировките и му пожелаха успех в бъдещата му кариера.
Николай Ганчев стана третият нов футболист от лятната селекция на Монтана, който напуска клуба без да изиграе пълноценен период. Преди него хърватският вратар Марио Мустапич си тръгна след едва 6 дни, позовавайки се на семейни причини, а португалецът Жозе Гата си събра багажа, без дори да направи официален дебют.
Феновете на “синьо-белите” остават с надежда, че клубът ще стабилизира състава си в предстоящите кръгове от сезона.









