Двама мъже са били задържани при полицейска операция в района на Лом, след като в имот, ползван от криминално проявен мъж, са открити голямо количество канабис, незаконно оръжие и боеприпаси.
Акцията е проведена на 26 март 2026 г. в рамките на действия за предотвратяване на изборни нарушения. След подаден сигнал служители на Районното управление в Лом са извършили претърсване в имот в землището на града, ползван от 50-годишен жител на село Замфир.
При процесуално-следствените действия полицаите са открили и иззели 19 килограма суха зелена тревна маса, която по първоначални данни е канабис. Наркотичното вещество е било съхранявано в три пластмасови бидона и кутия.
В товарен автомобил, паркиран в същия двор, под капака на двигателния отсек е намерен пистолет с неустановен калибър, увит в полиетиленов плик. По данни на разследващите, оръжието е със заличени марка и номер.
В помещение на къщата са открити още осем бойни патрона с калибър 7,65 мм, както и други вещи, имащи отношение към разследването.
На място са установени двама мъже – 50-годишният ползвател на имота и 51-годишен мъж от Лом. И двамата са задържани за срок до 24 часа.
По случая е образувано досъдебно производство по чл. 354а, ал. 1 от Наказателния кодекс. Работата по разследването продължава.












