Жителите на ломското село Ковачица ще проведат мирен протест на 11 февруари 2026 г. в 12 часа на площада в селото. Причината за недоволството е трайното безводие, което мъчи местните жители и затруднява ежедневието им.
Според кмета на Ковачица, Крум Замфиров, водоподаването в селото често спира, оставяйки жителите без достъп до питейна вода и вода за битови нужди и лична хигиена. Проблемът не е нов и местните вече са подали множество сигнали и искания до съответните институции, но досега не е постигнато никакво разрешение на ситуацията.
„За да има чуваемост и вземане на решения, на 11 февруари в 12 ч. на площада ще се проведе мирен протест“, пише кметът на село Ковачица в социалните мрежи. Събраните подписи и отправените писма до отговорните институции не са довели до промяна, което накарало жителите да предприемат тази стъпка в опит да привлече вниманието към техния проблем.











